WJacek Czerwieniec - informacja o autorze blogaitaj !

Zaczałem pisać ten blog z potrzeby mówienia o swoim postrzeganiu świata, społeczeństwa, w którym żyjemy i kierunku, w którym w moim odczuciu podążamy. Szczególnie ten ostatni temat jest dla mnie źródłem i uciechy i zgryzoty jednocześnie (zależnie od nastroju), ponieważ uważam, że w wielu aspektach naszego życia dążymy do autodestrukcji. Co ciekawe, pomimo tego, że często wyprawiamy zupełnie karygodne rzeczy, szczerze dziwimy się kiedy sprawy przybierają niekorzystny dla nas obrót.

Uważam, że w naszej rzeczywistości wiele złego dzieje się z tego powodu, iż mężczyźni odsunęli się od tak ważnego zadania, jakim jest wychowanie dzieci. Do takich wniosków dochodzę pracując jako psychoterapeuta i stykając się na codzień z konsekwencjami podobnego postepowania.

Aby przeciwdziałać takiemu obrotowi spraw, staram się popierać i propagować idee związane z aktywizacją mężczyzn i zachęcaniem ich do zaangażowania w wychowanie swoich dzieci. Jeśli ta tematyka wdaje Ci się interesująca, zapraszam oprócz lektury bloga, na witrynę Szkoła Ojcostwa, którą dedykuję właśnie sprawom związanym z koniecznością przedefiniowania i określenia zagadnień męskości i ojcostwa..

Pozdrawiam,
Jacek Czerwieniec